88 ülkeden alım heyeti 90 binden fazla ihracatçısı bulunan Türkiye'ye geliyor

MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında, Karanfil Group ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

88 ülkeden alım heyetlerinin katılacağı fuar hakkında  açıklama yapan Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, “Son on yılda ihracatta büyük yol kat eden, 2019 yılını 180 milyar dolar ihracat ve yüzde 2’lik büyümeyle kapatan Türkiye 214 ülke ve bölgeye ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. 90 bin 617 ihracatçı şirketimiz var. Bu büyük bir güç ve pandemi tedarik zincirlerinde değişimlere, pazarlarda kaymalara neden oldu. MÜSİAD Expo kapsamı ile süreci çok daha iyi değerlendirmemiz için bizlere yeni fırsatlar yaratabilir” dedi. Karanfil, Türkiye’nin ilk bin ihracatçı şirketi sıralamasında 301’inci sırada bulunduklarını da aktararak seneyi yüzde 20 büyüyerek kapatmayı hedeflediklerini kaydetti.

MÜSİAD Expo 2020, Karanfil Group ana sponsorluğunda 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açıyor. TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan MÜSİAD Expo, 88 ülkeden gelecek olan alım heyetiyle birlikte, üst düzey ulusal ve uluslararası bürokratları, akademisyenleri, ihracatçıları, üreticileri, iş dünyasının liderlerini ve yatırımcıları bir araya getirecek. Hibrit olarak sanal ortamda da sürdürülecek olan MÜSİAD Expo 2020’ye 100 binden fazla fiziki, 1 milyondan fazla online ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Kapsam itibariyle pandemi sonrasının en büyük fuar organizasyonu olarak kabul edilen MÜSİAD EXPO’nun birçok fırsat barındırdığını dile getiren Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, şunları kaydetti: “Son on yılda ihracatını sistematik olarak arttıran Türkiye, 2019’u 180 milyar dolarlık ihracat ile bitirdi. 90 bin 617 ihracatçı şirketimiz bulunuyor. Kimsenin beklemediği Covid-19 pandemisinin yarattığı dünya krizi ekonomilerin yavaşlamasına neden olsa da, güçlü bir duruş sergiledik. Geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 18’incisi yapılacak olan MÜSİAD Expo’nun hem kapsam hem de 2021’den hemen önce düzenlenmesi nedeniyle bütün ihracatçı şirketlerimize yeni fırsat kapıları açacaktır. Tedarik zincirlerini değiştiği, pazarlarda kaymaların yaşandığı bir dönemde 88 ülkenin alım heyetini Türkiye’ye getirmek, İstanbul’da ağırlamak büyük bir başarı ve daha güçlü işbirlikleri için yeni kapıların açılmasını sağlayacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344