banner433

Bakan Albayrak'tan Firmalara 10 Yıl Vadeli 400 Milyon Lira'ya Kadar Kredi Müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından, firmalara yeni ve uzun vadeli bir kredinin müjdesini verdi.

Bakan Albayrak'tan Firmalara 10 Yıl Vadeli 400 Milyon Lira'ya Kadar Kredi Müjdesi

Bakan Albayrak, Merkez Bankası'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı "Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi" hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Yatırımcılara müjde veren Albayrak, paket kapsamında firmalara 400 milyon TL'ye kadar destek verileceğini söyledi.

Albayrak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi:

İthalatı azaltıp, ihracatı artıracak yatırımları desteklemeye devam ediyoruz. Merkez Bankası'nın açıkladığı 20 milyar TL büyüklüğündeki 'Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi' ile firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon TL'ye kadar yatırım desteği sağlanacak.

İlk aşamada Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli rol üstlenen Kalkınma Yatırım Bankası aracılığıyla kullandırılacak kredi; istihdamı artıran, cari dengeye katkıda bulunan ve katma değeri yüksek üretim yapanlara sabit faizli TL cinsi olarak sunulacak. Hayırlı olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344