Başkan Sinan Çakır: Nefes Kredisi Projesi başladı

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle yapılan “Nefes Kredisi” projesinin başladığını duyurdu.

Başkan Sinan Çakır: Nefes Kredisi Projesi başladı ABONE OL

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle yapılan “Nefes Kredisi” projesinin başladığını duyurdu.

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle yapılan “Nefes Kredisi” projesinin detaylarını paylaştı. 
Başkan Çakır, "Üye işletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkıda sağlamak üzere TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle “Nefes Kredisi” projesi başlatılmıştır. Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde Denizbank ve Kredi Garanti Fonu ile imzalanmıştır.
2020 Nefes Kredisi'ne ilişkin detaylar aşağıda belirtilmektedir:

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır proje hakkında detayları paylaştı.
1- Kullanacak kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık % 7,50'dir.
2- Krediye 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler başvurabilecek ve azami 50.000 TL, kredi kullanabilecektir.
3- Kredi başvurusu borsamızdan alınmış “Nefes Kredisi başvurusu içindir” ibareli "faaliyet belgesi" ile birlikte Denizbank şubelerinden yapılacaktır. (Faaliyet belgesi ayrıca dijital ortamdan da temin edilebilecektir.) Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.
4- Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.
5- Protokol imzalanan bankalar KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4