banner433

Başkan Toktaş: Kredi Paketi Yerli Turizmi Tetikleyecek

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve KATİD başkanı Murat Toktaş "Tatil kredisi Karadeniz bölgesini hareketlendirecek" dedi.

Başkan Toktaş: Kredi Paketi Yerli Turizmi Tetikleyecek

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve KATİD başkanı Murat Toktaş bu hafta açıklanan tatil kredisi paketin amacının “Müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek” olduğu belirtti.

KATİD başkanı Toktaş “Corona virüs salgını nedeniyle yavaşlayan turizm sektörünü canlandırmak için kamu bankaları aracılığı ile devreye sokulan “tatil destek kredi paketi” yerli turizm hareketini tetikleyecektir. 

Şartların da çok uygun olması birçok ailenin tatile çıkmasına sağlayacak ve bu sıkıntılı günlerden sonra insanlara nefes aldıracaktır. Kamu bankaları 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ve aylık yüzde 0,67’lik faiz oranı ile tatil kredisi verecek. Bölgemize olan talebin artmasına büyük katkı sağlayacak olan bu çalışma ile otellerimizin doluluk oranlarının artacağını bekliyoruz”

Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344