Bülent Arınç otel açılışı için Samsun'a geldi

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkan Bülent Arınç, Tekkeköy'de hizmete giren bir otelin açılışı için Samsun'a geldi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a övgüler yağdıran Arınç, " Çalışır, gayret eder, başarır ve Samsun’un kalkınması için de büyük hayalleri büyük rüyaları olan bir insandır." dedi.

Bülent Arınç otel açılışı için Samsun'a geldi ABONE OL

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkan Bülent Arınç, Tekkeköy'de hizmete giren bir otelin açılışı için Samsun'a geldi. 

Tekkeköy ilçesinde yapımı tamamlanan 4 yıldızlı otel yapılan törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Yılmaz, Samsun’da gerek havaalanı, gerek organize sanayi bölgeleri gerek se konaklama tesisleri konusunda önemli hamlelerin yapıldığını söyleyerek, “Bu hamlelerden en önemlilerinden birisi Organize Sanayi bölgesiydi. Bu şehir sadece Organize Sanayi Bölgesi'ni kurmakla kalmadı büyük bir Lojistik Organize Sanayi Bölgesi'ni yapmaya da teşebbüs etti ve bunu da gerçekleştiriyor. Samsun lojistik merkezi olmaya aday bir şehirdi ve hala da öyle.  Çünkü Samsun iç Anadolu'dan Karadeniz'e uzanan önemli bir koridorun sahil yoluyla buluşan bir düğüm noktası.

Dolayısıyla Samsun'un bulunduğu konum ve hemen önündeki Organize Sanayi Bölgesi ve Limanı büyük bir avantaj.  Geçtiğimiz beş sene içerisinde konaklama ile ilgili sorunumuz yüzde seksen oranında çözüldü. Bugün açılışını yaptığımız bu otelin başarısını da kendi başarımız olarak görüyor ve arkasında duruyoruz. Bugüne kadar teşvik ettiğimiz bütün yatırımcılara, Samsun'a yatırım yapmak üzere şehrimizde çaba içerisinde olan girişimcilere elimizden gelen her türlü katkıyı vermek için çaba gösterdik. Yatırımcılar baş tacımız.” Dedi.

 ARINÇ’TAN BAŞKAN YILMAZ’A ÖVGÜ
    Açılış için davetli olarak Samsun’a gelen Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkan Bülent Arınç da yaptığı konuşmada Başkan Yılmaz’ı överek, “20 yıla yaklaşan Belediye Başkanlığı döneminde isminden her zaman saygınlıkla bahsedilen itibarlı bir insandır. Bütün mesaisini Samsun'a hasleden değerli bir arkadaşımızdır. Tarihi Kentler Birliği içerisinde yaptığı faydalı çalışmaları yakından biliyorum. Gerçekten Yusuf Ziya bey bu işin aşığıdır. Bugüne kadar da hakkında hiçbir dedikoduya hiçbir şaibeye yer vermemiş pırıl pırıl bir insandır. Çalışır,  gayret eder, başarır ve Samsun’un kalkınması için de büyük hayalleri büyük rüyaları olan bir insandır.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4