banner341

EPDK Bildirdi, Elektrik Fiyatları Zamlanacak mı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bir açıklamaya yaparak, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında elektrik fiyatlarında artış olmayacağını bildirdi.

EPDK Bildirdi, Elektrik Fiyatları Zamlanacak mı? ABONE OL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, koronavirüsle mücadele sürecinde yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi.

Bugünkü kurul toplantısında, 2020 Nisan-Haziran dönemine ilişkin elektrik tarifelerinin belirlendiğini belirten Yılmaz, "2020 yılı Nisan- Mayıs- Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir" dedi. Başkan Yılmaz, enerji sektörünün üzerine düşen fedakârlığı yapması gerektiğini vurguladı.

Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla alındığını vurgulayan Yılmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4