Esnaf sicil affı bekliyor - Samsun Haber

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma “ESNAFIMIZ SİCİL AFFI BEKLİYOR”

Esnaf sicil affı bekliyor - Samsun Haber

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma “Ekonomik nedenlerle kara listeye giren esnafımızın ayakta kalabilmesi için etkin sicil affının çıkarılması şarttır.”

ESNAFIMIZ KREDİYE ULAŞAMIYOR
Kredi bekleyen esnaf ve sanatkarın önünün açılması gerektiğine işaret eden Başkan Osma,‘Geçmişteki borçları nedeniyle bankaların kara listesine giren esnafımız krediye ulaşırken engellerle karşılaşıyor. Devlet destek veriyor, kaynak var ancak kara listede ismi yer alan esnaf kredi kullanamıyor. Esnaf ve sanatkarımızın krediye ulaşması için etkin bir şekilde uygulanacak sicil affına ihtiyaç var. Sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkar krediye ulaşırsa dükkanını kapatmak zorunda kalmaz. Esnaf krediye ulaştıkça işini büyütür, istihdama katkı sağlar ve işsizlik azalır. Esnafın durumunun iyi olması ekonominin de iyi olması demektir’ şeklinde konuştu.

ESNAFIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ
2019 yılı bitmeden etkin bir sicil affı yasası çıkarılarak tüm bankaların sicil affına uymasının zorunlu hale getirilmesi gerek. Bu uygulama, hem esnafın geleceği hem de ekonominin canlılığı bakımından büyük oranda etkili olacaktır.

BEKLENTİ BÜYÜK
Salıpazarı ve Terme İlçelerimizin Afet bölgesi ilan edilmesiyle hem çiftçilerimizde hem de esnaflarımızda bu yönde bir beklenti oluştu diyen Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma “ Selde zarar gören esnafımızın SGK prim borçlarının ertendiği açıklaması memnuniyet vericidir. Ancak çiftçilerimizin Ziraat Bankasına olan kredi  borçlarının ertenlemesi ile ilgilide büyük bir beklenti vardır.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344