Eti Bakır’ın 7 tesisine teşekkür belgesi! Samsun Eti Bakır

Cengiz Holding’in iştiraki Eti Bakır’ın Türkiye geneline yayılan tesisleri, 2021 yılında istihdama ve engelli istihdamına sağladığı katkı nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından teşekküre layık görüldü.

Eti Bakır’ın 7 tesisine teşekkür belgesi! Samsun Eti Bakır

Eti Bakır Genel Müdür Yardımcısı Asım Akbaş, “Üretimimizle cari açığın azaltılmasına katkı sağlarken, istihdamla da bölgesel kalkınmayı destekliyoruz” dedi. 
28 Mayıs 2022 –Eti Bakır A.Ş., faaliyet gösterdiği kentlerde en çok prim ödeyen kuruluş oldu. Eti Bakır’ın 7 tesisi, istihdama sağladıkları katkı ve bölgelerinde en çok engelli istihdam eden işletme olmaları nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) teşekkür belgesi aldı. SGK’nın ilgili il müdürlükleri tarafından Samsun, Cerattepe, Murgul, Mazıdağı, Küre, Siirt ve Adıyaman tesisleri teşekkür belgesine layık görülen Eti Bakır; faaliyet gösterdiği kentlerde çoğunlukla bölge insanını istihdam ederek Türkiye ekonomisinin yanı sıra bölgesel kalkınmaya da büyük bir destek sunuyor.
Eti Bakır A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Asım Akbaş, yılda 500.000 ton konsantreden 100.000 ton katot bakır elde ettiklerini ifade ederek, “Eti Bakır 5.500çalışanıyla, ülkemizin maden rezervlerini verimli şekilde değerlendirmek, geri kazanımı maksimum düzeyde tutmak ve katma değeri yüksek ürünler üretmek için gece gündüz çalışıyor. Türkiye’nin yıllık katot bakır ihtiyacının %20’sini tek başına karşılayan Eti Bakır, cari açığın azaltılmasında önemli rol oynuyor” dedi
Faaliyet yürüttükleri bölgelerde sanayi kültürünün gelişmesini sağladıklarını belirten Akbaş, ihtiyaçları tespit ederek sosyal hayatı destekleyen çeşitli altyapı ve üstyapı yatırımları da gerçekleştirdiklerini belirtti. Akbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin tek izabe tesisi olan Eti Bakır’ın Samsun tesisinde %99,99 saflıkta bakır üretiyoruz. Tesislerimizde üretilerek sanayiciye sunulan ürünler, her yıl yaklaşık 1 milyar doların ülkede kalmasını sağlayarak cari açığın azaltılmasına önemli katkıda bulunuyor. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde en çok prim ödeyen şirket olarak, istihdama yaptığımız katkı ve engelli bireyleri ekonomiye kazandırmamız vesilesiyle SGK tarafından teşekküre layık görülmemiz bizim için büyük onur ve gurur kaynağı oldu. Bu başarı; üretimi, iş güvenliğini ve inovasyonu önceliği olarak gören tüm Eti Bakır çalışanlarınındır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344