banner433

IPARD-II Kapsamında 9. Başvuru Çağrı İlanına Çıkıldı

Ipard Programı kapsamında 9. başvuru çağrı ilanına çıkılırken toplam hibe desteği bütçesinin 1.2 milyar TL; yani 258 milyon Avro olduğu açıklandı.

IPARD-II Kapsamında 9. Başvuru Çağrı İlanına Çıkıldı

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü İbrahim SAĞLAM:

"Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin de kısa süre önce belirttiği gibi Kırsalda daha çok yatırım, üreticiye daha çok gelir, istihdama daha çok katkı amacıyla IPARD kırsal kalkınma desteklerini yatırımcılarla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kez de toplam hibe desteği bütçesi 158 milyon Avro yani 1.2 milyar TL olan IPARD-II 9. Başvuru Çağrısı için ilana çıktık.

Bildiğimiz gibi IPARD destekleri ile bir yandan AB standartlarında, rekabetçi yeni işletmeler kurulmasını desteklerken, diğer yandan kırsalda gelir getiren faaliyetleri çeşitlendiriyoruz. Böylece kırsaldaki kadın ve genç girişimcilerimizi daha çok desteklemeyi ve kaliteli üretimi teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Yine bu çağrı kapsamında Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ile Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme sektörlerinde sunulacak projeler desteklenecektir. Hayvancılık sektöründeki yatırımların destekleneceği Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbirinin destek bütçesi 104 Milyon Avro, yani 790 Milyon TL olup bu kapsamda, yatırım tutarı 5.000 ila 500.000 Avro arasındaki projelere % 50- 70 oranında hibe desteği sağlanması da karara bağlanmıştır.

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri için ise 54 Milyon Avro yani 410 Milyon Liralık destek bütçesi tahsis edilmiş olup bu çerçevede de, yatırım tutarı 5.000 ila 500.000 Avro arasındaki projelere % 55- 65 oranında hibe desteği sağlanacaktır. Toplamda 1.2 Milyar TL hibe desteği bütçesi ayrılan IPARD-II 9. Başvuru Çağrı İlanına ilişkin ayrıntılı bilgiye Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun internet sitesinden de ulaşabilirsiniz diyor;

Hep birlikte olacağımız sağlıklı, bereketli günler diliyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344