İranlılar alıverişe geliyor

Karadeniz turistik işletmeciler derneği KATİD tarafından organize edilen İran acenteleri Samsun gezisi İranlı acentelerin yoğun talebi ile gerçekleşti.

İranlılar alıverişe geliyor

İran’ın 13 şehrinde 39 farklı acentenin katılımı ile gerçekleşen tanıtım ve şehrin pazarlama çalışmaları hakkında konuşan KATİD başkanı Murat Toktaş ”Yeni pazarlar bulma ve pazarların çeşitlendirmesi amacıyla yapmış olduğumuz İran çalışması başarı ile gerçekleşti. Özellikle alışveriş ve eğlence arayışında olan İranlılar için bölgedeki en ideal şehiriz. Nevruz dönemi ile başlayacak olan İran turist hareketi öncesi Samsunu İran’da satışa çıkarma çabasındayız.


Alışveriş mekanları ve eğlence yerleri gezildi
Türkiye ayağındaki operasyonu gerçekleştiren Sezgin Bahçekapılı ise ”3 yıldır İran pazarından Trabzon ve Van’a turist getiriyoruz. KATİD başkanımız Murat beyinde desteği ile İranlı acentelere Samsunu tanıttık. Talepleri olan eğlence ve alışveriş mekanlarını gezdirdik. İranlı turistler kültür ve doğadan daha çok eğlence ve alışveriş yapacakları yerler arıyorlar.Görüştüğümüz bazı acenteciler ise “Samsun İhtiyaçlarımıza en rahat ulaşabileceğimiz ve seçenekleri bol olan bir şehir. Alışveriş imkanlarının çok eğlence mekanlarının nezih ve kaliteli olması bizi çok etkiledi. Artık Karadeniz’de önceliğimiz Samsun'dur.


KATİD Başkanı Murat Toktaş 2019 yılı ocak ayından itibaren İran acentelerinin Samsunu satmaya başlayacaklarını söyledi. İranlılar için tarihi önemi olan Acem Tekkesinde İlkadım belediye başkanı Erdoğan Tok tarafından Akşam yemeğinde ağırlandı. Samsun çalışmalarına Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal da eşlik etti. Geçe sonunda İranlı acentelerin başkanı Karadeniz bölgesindeki çalışmalara verdiği desteklerinden dolayı KATİD başkanı Murat Toktaş’a bir plaket taktim ettiler.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Filiz Boyaci
Filiz Boyaci - 9 ay Önce

Çocukluğumuzun añıları olan Acem Tekkesi Babamın lakabı Acem Kemal 2. Ağır Ceza katibi idi rahmetli yetkili olan O günlerin anısına görüşebileceğini tel.ve adres rica ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner4