banner438

İşimiz Temiz Projesi Türkiye’ye yayılıyor

İşimiz Temiz Projesi Türkiye Geneli Yaygınlaştırma Toplantısı 60 temsilcinin katılımıyla projenin yol haritası üzerine bilgilendirme yapıldı.

İşimiz Temiz Projesi Türkiye’ye yayılıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET’in desteğiyle geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında pilot illerin ardından 17 ilde daha hijyen eğitimleri başlıyor.  Bu amaçla Antalya’da gerçekleştirilen “İşimiz Temiz Projesi Türkiye Geneli Yaygınlaştırma Toplantısı”nda İl Milli Eğitim Müdürlükleri, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu il Başkanları ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olmak üzere  60 temsilcinin katılımıyla projenin yol haritası üzerine bilgilendirme yapıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET işbirliğiyle hayata geçirilen “İşimiz Temiz Projesi”, pilot iller İzmir, Muğla ve Antalya’dan sonra Türkiye genelinde yaygınlaşıyor. Projenin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında İzmir, Muğla ve Antalya’ya ek olarak Adıyaman, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Samsun ve Şanlıurfa’dan birer temsilci olmak toplam 60 il koordinatörü ile bir araya gelinerek bilgi paylaşımında bulunuldu. Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenen “İşimiz Temiz Projesi Türkiye Geneli Yaygınlaştırma Bilgilendirme Toplantısı’nda MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ile MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yetkilileri hazır bulundu. Protokol konuşmaları ile başlayan ve gün boyu süren toplantıda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen koordinatörlere; Proje mekanizması, Koordinatör Rol ve Sorumlulukları, Kursa Kayıt Yöntemleri, Web Sitesi Tanıtımı, HBÖGM Uzaktan Eğitim Platformu ve Uygulamaları Kullanımı, Yarışma Tanıtımı, Sosyal Etki Çalışmaları konu başlıkları altında bilgilendirme yapıldı.
İşimiz Temiz Projesi kapsamında; Adıyaman, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Samsun ve Şanlıurfa illerinde bulunan mikro işletmeler ve bireyler için toplum sağlığı açısından büyük önem taşıyan hijyenik koşulların oluşturulması ve uygulanması amacıyla hijyen eğitimleri düzenlenecek. Toplam 20 ilde düzenlenecek eğitimler, bu illerdeki halk eğitimi merkezlerinde görevli olan eğitmenler tarafından verilecek. İşimiz Temiz Projesi kapsamında verilecek eğitimler, ilgili halk eğitimi merkezlerinde yüz yüze ya da Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Uzaktan Eğitim platformu üzerinden izlenecek videolar yoluyla gerçekleştirilecek. Türkiye geneli yaygınlaşma sürecine 20 ilde başlayan projenin, daha sonraki dönemlerde 81 ilde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344