Kamuya personel alımı yapılacak 5 bin kişi işe alınacak

TÜİK’ten TÜBİTAK’A, bakanlıklardan Hakimler ve Savcılar Kurulu’na, belediyelerden üniversitelere kadar bir çok kurum personel alım ilanı açtı.

Kamuya personel alımı yapılacak 5 bin kişi işe alınacak

İş arayan vatandaşlar için yeni fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Özellikle kamu ilanlarının yayımlandığı ‘kamuilan.sbb.gov.tr’ üzerinden neredeyse her gün yüzlerce yeni iş ilanı veriliyor. Bu kapsamda kamuda farklı kurum ve meslek gruplarından 5 bin 3 personel arandığı  görülmektedir. 

Kamudaki personel alım ilanları incelendiğinde üniversitelerden belediyelere, bakanlıklardan kamu kurumlarına kadar birçok kurumun personel aradığı gözlemleniyor.
Maaşlar 5 bin 200 ila 9 bin lira arasında değişirken, tek şart ise KPSS olduğu belirtilmektedir. 

Posta'da yer alan haberde, Türkiye’nin her ilini kapsayan ilanlar arasında özellikle üniversite ilanları dikkat çekiyor. Öğretim elemanı ve öğretim üyesi kadrolarında yüzlerce ilan yayımlayan üniversiteler ayrıca sözleşmeli personel alımlarına da devam ediyor. Site üzerinden neredeyse her gün yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Açıklanan ilanlar için belirlenen maaşlar ise  5 bin 200 - 9 bin lira arasında değişiyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344