banner341

KARADENİZBİRLİK'ten Çiftçiye 18 Milyon TL Destek

Genel merkezi Samsun'da bulunan KARADENİZBİRLİK, yağlı tohumlarda bu yıl yapılacak ekim öncesi çiftçiye ayni ve nakdi olmak üzere 18 milyon liralık kredi desteğinde bulundu.

KARADENİZBİRLİK'ten Çiftçiye 18 Milyon TL Destek ABONE OL

TOHUMDAN ÖNCE DESTEK!
Genel merkezi Samsun'da bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK), her kampanya döneminde olduğu gibi bu yıl da üretici ortaklarını 'Tarlaya tohum atmadan' desteklemeye devam ediyor. Birlik, 2020 yılı ekilişleri için de üreticilerin finansman ihtiyaçlarına ayni ve nakdi kredileri ile yardımcı oldu.

8 MİLYON NAKDİ, 10 MİLYON AYNİ DESTEK
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, "Birliğimiz bu amaçla, 2020 yılı yağlı tohum ekilişlerine yönelik olarak üretici ortaklarımıza üretim öncesi tarla hazırlığı için 8 milyon TL tutarında nakdi kredi dağıtımı gerçekleştirdi. Bunun yanısıra başta tohum, zirai ilaç ve yağ olmak üzere yaklaşık 10 milyon TL değerinde de ayni katkı sağlayan Birlilğimiz, toplamda 18milyon TL tutarında kredi dağıtmıştır" bilgisini verdi.     

SALGINA RAĞMEN ÜRETİCİYE HİZMET
Dünya ve Türkiye genelinde devam eden Koronavirüs(KOVİD-19) Salgını'nın yol açtığı sınırlandırılmış imkanlara rağmen ortak üreticilerine hizmetlerinin artarak devam ettiğini belirten KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, şöyle devam etti:

"Gayemiz, bölgemizde üretim potansiyeli olan ayçiçeği üretimini arttırmak ve ülke yağlı tohum ihtiyacımızın ithalat ile değil yerli üretimden karşılanmasına destek olmaktır. Yağlı tohumlarda yerli üretim artışının sağlanması için, devlet tarafından yapılacak teşvik ve desteklemeler mutlaka arttırılmalıdır.

KARADENİZBİRLİK MARKASININ ÖNEMİ
Birliğimiz üreticisinden aldığı hammadde ile ürettiği yüzde yüz saf ve helal sertifikalı olan KARADENİZBİRLİK markalı 'Ayçiçek Yağı' ile de, tüketiciye hizmet vermekte ve bu konuda,  piyasayı regüle ederek, aşırı fiyat artışlarını önlemekte, bölge ve ülke ekonomisine de katkı sunmaktadır.

TÜKETİCİLERE UYARI: TAKLİT YAĞLARA DİKKAT!
Ramazan ayı da dikkate alındığında piyasada taklit ve tağşiş edilmiş yağların artması söz konusu olup, Birliğimizin benzer isimle başka bir yağ üretimi olmadığını hatırlatmak isteriz. Ambalajlarımız üzerinde 'KOOPERATİF ÜRÜNÜDÜR' ibaresi ile 'HELAL GIDA' logosu bulunmaktadır. Tüketicilerimizin özellikle yağ alırken bu konuya hassasiyet göstermeleri ve sahtecilere prim vermemeleri gerekmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4