banner341

Küçük Esnafa Müjde! Vergiden Muaf Olacaklar

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı Halit Çelebi, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ve 25 maddesi kabul edilen kanun teklifi ile 850 bin küçük esnafımız vergiden muaf olacak” dedi.

Küçük Esnafa Müjde! Vergiden Muaf Olacaklar ABONE OL

Pandemi nedeni le son iki yıldır zor günler geçiren küçük esnafımıza vergiden muafiyet müjde geliyor diyen Başkan Halit Çelebi, “Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin 25 maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi” dedi. 

850 BİN ESNAFA VERGİ MUAFİYETİ SAĞLANACAK 

Gazetemize açıklamalarda bulunan Salıpazarı Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı Halit Çelebi “Teklifin kabul edilen 25 maddesine göre; basit usulde vergilendirilen mükelleflerin kazançları gelir vergisinden istisna tutulacak. "Küçük esnaf" olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan bu mükellef grubunun kazançlarının istisna edilmesiyle yıllık beyanname vermemeleri sağlanacak. 

KÜÇÜK ESNAF NEFES ALACAK 

Yapılan bu yasal düzenleme ile basit usulde vergilendiren esnafımız vergi yükünden kurtulacaktır diyen Başkan Çelebi “Küçük esnafımız bu sayede biraz da olsa nefes alacaktır” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4