banner341

Kuru fasülye pilava zam yok!

Sofraların olmazsa olmazı kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur ve barbunya gibi bakliyat ürünlerinin fiyatlarının spekülatörler tarafından çok fazla abartıldığını....

Kuru fasülye pilava zam yok! ABONE OL

Sofraların olmazsa olmazı kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur ve barbunya gibi bakliyat ürünlerinin fiyatlarının spekülatörler tarafından çok fazla abartıldığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Spekülatörler fiyatları abartıyor. Gerçekte şuan kuru fasulyenin kilosu perakende de 6 liradan, Baldo Pirinç ise 4 liradan satılmaktadır. Yani sofralarımızın vazgeçilmezi olan kuru fasulye-pilavı halkımız gönül rahatlığı ile yiyebilir' dedi.

'SPEKÜLATÖRLER İŞ BAŞINDA'
Yeteri kadar bakliyatın ülkemizde bulunduğunu ve bakliyat piyasanın yüzde 80’lik bölümünü ülke genelinde 2-3 firmanın elinde bulundurduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Piyasayı elinde tutan 2-3 firma fiyatları kasıtlı olarak yüksek göstererek fiyatlarla istedikleri gibi oynuyorlar. Bahaneleri ise döviz kurunun dalgalanmasıdır. Oysa döviz kurundaki yükselmesinin geçici olduğu unutulmamalı. Zamanla kurda düşecek fiyatlarda. Vatandaşlarımız tedirgin olmasın. Her zaman olduğu gibi fiyatlar yine spekülatörler tarafından abartılmaktadır.  Adeta pireyi deve yapıyorlar. Baldo pirincin fiyatı geçen yıllar 5 lira iken bu yıl 4 liraya kadar düşüş gösterdi. Mercimek, bulgur ve yarma fiyatlarında bir zam yok. Kesinlikle halkımız rahat olsun. Bu artışlar geçici ve spekülatörlerin yapmış olduğu bir organizasyondan başka bir şey değil” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner345