Levent Özden: Altın üç haftada 15 TL arttı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kuyumcular Meslek Komitesi Başkanı Levent Özden yükselen altın fiyatları ile ilgili flaş açıklamada bulundu. Özden altının son iki üç haftada 15 lira arttığını söyledi.

Levent Özden: Altın üç haftada 15 TL arttı ABONE OL

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Kuyumcular Meslek Komitesi Başkanı Levent Özden yükselen altın fiyatları ile ilgili flaş açıklamada bulundu. Özden altının son iki üç haftada 15 lira arttığını söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Kuyumcular Meslek Komitesi Başkanı Levent Özden, 95 lira olan gram altının 110 liraya ulaşmasının iki nedeni olduğunu belirtti. Özden "Altının artış nedenlerinden birisi ülkede yaşadığımız siyasi belirsizlik, terör olaylarının yarattığı ekonomik travma, hükümetin oluşamaması, koalisyon hükümetinin kurulamaması nedeniyle erken seçim kararının döviz kurlarının etkilemesi" diye konuştu.

DOLARDA ALTININ YÜKSELME NEDENİ

Dolar kurunun kısa zamanda 2.70'den 3.00'a geldiğini belirten Özden "Altında dolarla değerlendirildiği için fiyatı oldukça yükseldi. ABD Merkez Bankası Fed'in eylül ayı içerisindeki faiz arttırımını ilerleyen tarihlere ertelemesiyle Ons alım getirmeye başladı. Ayrıca erken seçim kararıyla belirsiz bir sürecin ortaya çıkması doları tetikledi" dedi. 

HÜKÜMET KURULURSA ALTIN FİYATLARI DÜŞER

Özden altın fiyatlarının düşmesinin devletin kurulmasına bağlı olduğunu açıkladı. Levent Özden "Altın, siyasi tansiyondaki belirsizlik ortadan kalkarsa, erken seçimlerde tek partilik yada koalisyon hükümeti kurulması durumunda, içerde dolar kurunun gevşemesiyle düşüşe geçebilir" diye ifade etti.

VATANDAŞTA PARA YOK!

Vatandaşın şuanda altınla ilgili hiçbir şeye ilgi göstermediğini belirten Levent Özden "Altın fiyatları çok yüksek ve kimsede para kalmadı. İnsanlar zor durumda, bu fiyatlarda vatandaşların altın alımı yerine, altın satışı yapıyor. Vatandaşlar bu dönemde yatırım yapmak için çeyrek altına yöneliyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4