banner341

Milletvekili Köktaş: Pancar Çiftçisine Erken Ödeme Yapılacak

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, pancar üreticilerine, '1. Avans ve İstihkak Küspe Bedeli Ödemesinin 3 Nisan 2020 Cuma günü banka hesaplarına aktarılacağını söyledi.

Milletvekili Köktaş: Pancar Çiftçisine Erken Ödeme Yapılacak ABONE OL

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'nin pancar üreticilerine, '1. Avans ve İstihkak Küspe Bedeli Ödemesi'ni 3 Nisan 2020 Cuma günü banka hesaplarına aktaracağını belirterek, "Samsunumuzda, bu yıl tekrar şeker pancarı ekimine başlayacak olan çiftçimizde, bundan faydalanacaktır." dedi.

Pancar çiftçilerine verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesi erkene alındı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş (TÜRKŞEKER), tarafından 2020 - 2021 pancar üretimi kampanya dönemi için üreticilerimiz ile akdedilen Şeker Pancarı Üretim Sözleşmesi gereği, 40 bin çiftçimize 30 Haziran 2020 tarihinde ödenmesi gereken 1.Avans ile Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenmesi düşünülen istihkak yaş pancar posası bedeli Toplam 250 Milyon Türk Lirası, 3 Nisan 2020 Cuma günü üreticilerimizin banka hesaplarına aktarılacaktır. Samsunumuzda, bu yıl tekrar şeker pancarı ekimine başlayacak olan çiftçimizde, bundan faydalanacaktır." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4