banner341

Murzioğlu: Gün, birbirimize omuz verme günü

Samsun TSO’nun Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yerel işletmelere sahip çıkılması amacıyla başlattıkları farkındalık çalışmasına destek olunması çağrısını yineleyerek, “Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durabileceğimize inanıyorum” dedi.

Murzioğlu: Gün, birbirimize omuz verme günü ABONE OL

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Şubat ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleşti. Toplantıda, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,  iki toplantı arasında yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 
Alışverişinizde yerel işletmeleri tercih edin
Konuşmasında, zor bir yılı geride bıraktıklarının altını çizen Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “Neredeyse bir yıldır pandemi ana gündem maddemiz. Hayatımız, ekonomik faaliyetlerimiz pandemi ve pandemiye yönelik tedbirler etrafında şekilleniyor. Geçtiğimiz bu bir yıllık süreç hepimiz için yepyeni bir deneyimdi. Ve üstelik oldukça zordu. Pandemiyle birlikte neredeyse tüm sektörler zorunlu bir dönüşüm gerçekleştirdi. Kapanan, çıkmaza giren pek çok sektör var. Bununla birlikte çok hızlı büyüyen sektörlerde var. E-ticaretin normal ticaret içindeki payının hızla büyüdüğü hepimizin malumu. Elbette dijitalleşmenin bir gereği, e-ticaretin büyümesi. Ancak, geleneksel ticaretin özellikle küçük ve yerel ölçekli işletmelerin korunabilmesi için dengeli bir dönüşüme ihtiyaç var. Yerel işletmelerimiz hayatımızın her anında bizimle. Bu işletme sahiplerinin çoğu eşimiz, dostumuz yakınımız. Yüz yüze geldiğimiz, selamlaştığımızı semtlerimizi zengin kılan esnaflarımız. Rutin saydığımız alışkanlıklarımızı hepimiz özlüyoruz. Süreç normalleştiğinde yine o esnafı görmek istiyorsak, alışkanlıklarımıza devam etmek istiyorsak alışverişlerimizde yerel işletmeleri tercih etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

Meclis Başkanı Haluk Akyüz

Meclisten destek istedi
Yerel işletmelere sahip çıkılması amacıyla başlattıkları farkındalık çalışmasına destek olunması çağrısını yineleyen Murzioğlu, “Hizmet sektöründe faaliyet gösteren yerel markalarımızdan siparişlerimizi verelim.  İşletmelerimize yerelde ne kadar çok sahip çıkarsak paramızın Samsun’da kalmasını, yerelden ekonomiye destek verilmesini sağlamış oluruz. Bunu işletme sahipleri olarak öncelikle biz yapalım ki; vatandaşlardan da bekleyelim. Oda olarak 10 yıl kadar önce Samsun’daki markalara destek olmak için kampanya başlatmıştık. Samsun’da Var, Samsun İçin Al demiştik. Pandemi sürecinde de bu sefer yerel işletmelerimizin sürdürülebilirliği için bu çağrıda bulunuyoruz. Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durabileceğimize inanıyorum. Bu nedenle Oda olarak yine Samsun’da Var, Samsun İçin Al, Ticaretini koru, Samsun’a sahip çık diyerek, bir farkındalık çalışması başlattık. Sizlerin de destek olmanızı rica ediyoruz. Sosyal mecralarda, hatta belki kendi hesaplarınızda ya da işletmelerinize afiş asarak destek olabilirsiniz” dedi. 
Toplantı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4