Odeabank kuruluşunun dokuzuncu yılını kutladı, Mert Öncü kimdir?

Türkiye’nin genç, dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, kurulduğu günden bu yana yürüttüğü başarılı çalışmalarla dokuzuncu yılını geride bıraktı.

Genel Müdür Mert Öncü, Odeabank’ın önümüzdeki dönemde de güçlü sermaye yapısıyla Türkiye ekonomisine kaynak sağlamaya devam edeceğini söyledi.
TÜRKİYE bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra sıfırdan lisans alan ilk banka olan ve 2012 yılında faaliyete geçen Odeabank, kuruluşunun dokuzuncu yılını geride bıraktı. Faaliyetlerine başladığı günden bu yana başarılı bir performans ortaya koyarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdüren Odeabank, özel mevduat bankaları arasında aktif büyüklükte ilk 10 bankadan biri oldu.
Odeabank’ın finansal başarıları yanı sıra sosyal ve toplumsal gelişime katkı sağlayacak projeleri ile fark yaratmaya devam ettiklerine işaret eden Mert Öncü, “Toplumsal sorunların çözümüne de görünenin ötesinde bir yaklaşım sergiliyoruz. Finansal başarılarımızın yanı sıra farklı sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da topluma fayda sağlayan işler yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Odeabank Hakkında: 
Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group'un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odeabank A.Ş., 2021 Haziran itibarıyla, 16 ilde, 48 şubesi ve toplam 1,111 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odeabank, toplam aktif büyüklüğü açısından özel mevduat bankaları arasında 10. sırada yer almaktadır. Odeabank'ın aktifleri 43,5 milyar TL, mevduatları 28,5 milyar TL, brüt kredileri 24,1 milyar TL ve katkı sermaye dahil öz kaynakları 6,2 milyar TL'dir. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’nin de hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.Ş.'nin çoğunluk hissedarı Bank Audi sal’dır. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344