banner341

Prefabrik Konut Yapana 30 Bin Lira Hibe

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk barınma yardımları konusunda açıklamada bulunarak prefabrik ev yapanlara devlet desteği olarak verilen hibe para ödemesini 30 bin lira olarak güncellediklerini duyurdu.

Prefabrik Konut Yapana 30 Bin Lira Hibe ABONE OL

Devletin barınma yardımları 2020 yılı için yeniden revize edildi ve verilen hibe para desteği arttırıldı. 

Konu hakkında bugün son dakika açıklaması yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bakanlık olarak yapmış oldukları barınma yardımlarının rakamlarını arttırdıklarını belirterek "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında ise hane başına azami 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık.

Ayrıca prefabrik ev yapımı yardımı kapsamında bir hanenin alabileceği azami yardım tutarını da 20 bin liradan 30 bin liraya yükselttik. Daha önce 3 bin lira olan, afet olayları sonrasında yapılan ev eşyası yardımlarımızı 5 bin lira olarak revize ettik" diyerek son rakamları duyurmuş oldu. 

PREFABRİK EV YAPANA 30 BİN LİRA KARŞILIKSIZ HİBE PARA ÖDENECEK! 
Bakan Selçuk tarafından açıklanan rakamlara göre prefabrik ev yapımı için 2020 yılında ödenecek para yardımı 30 bin liraya yükseltildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4