banner433

Samsun Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Toplandı

Samsun Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Toplandı

Samsun Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve İşadamı Fahri Eldemir'in katılımıyla yapıldı. 

680 bin m2 alan üzerine inşa edilen Samsun Lojistik Merkezi’nin Türkiye’nin ilk intermodal lojistik merkezi olduğunu ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Toplam alanı 80.000 m2 olan 3 tip depomuz 2020 yılı içerisinde %100 doluluğa ulaştı ve bu durum 2021 yılında da devam etmektedir. Depolarımıza olan yoğun talep artışı müşteri portföyümüzü artırdığı gibi yeni yatırımların önünü açtı ve 8.750 m2 alana sahip 7 adet yeni kuru dökme yük deposunun inşasına yıl içerisinde başladık. Depoların 5 bin m2'lik ilk fazının inşasında sona yaklaşıldı, 3.750 m2 alana sahip ikinci faz ise 2022 yılı Şubat ayında hizmete sunulacak. Şu an depo talebinde bulunanlara yardımcı olmak için de çalışmalarımızı ve proje hazırlıklarımızı sürdürüyoruz." dedi.
Samsun Lojistik Merkezi’nde depo kiralama hizmetlerinin yanı sıra ofis kiralama, açık saha kiralama, gümrüklü depo hizmeti, mobil gümrük hizmeti, elleçleme hizmetleri, proje kargo elleçleme, konteyner depolama, tır parkı hizmetleri de sunulduğunu belirten Vali Dağlı, hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımı imkanlarıyla ticaretin önemli duraklarından birisi olan ilimizin, dünya ticaret ağındaki yerini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344