Samsun, Ordu ve Trabzon'a tur başına 6 bin dolar!

Resmi gazetede yeni yayımlanan yönetmeliğe göre yurt dışından yabancı misafir getiren acente ve tür operatörlerine uçak başı 6 bin dolar destek verilecek.

Samsun, Ordu ve Trabzon'a tur başına 6 bin dolar! ABONE OL

Son dönemde turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları aşmak için ilki geçen sene çıkarılan desteğin devamında aralarında bölgemiz Samsun, Ordu - Giresun ve Trabzon havaalanlarınında bulunduğunu bazı alanlar destek kapsamına girdi.


Bu gelişme hakkında görüşlerini aldığımız Türkiye Otelcilik Federasyonu Yönetim kurulu üyesi Karadeniz bölge başkanı ve KATİD Başkanı Murat Toktaş " Çıkarılan yeni yasa ile gelen destek paketi sayesinde son yıllarda Karadeniz bölgesi olarak yoğunlaştığımız yurt dışı pazarlardan daha fazla pay almamıza katkı sağlayacak ve elimi güçlendirecektir" dedi

Rekabet Günümüz Artacak 
Bu destek sayesinde tur operatörleri ve acentelerin daha ekonomik tur paketleri çıkarabileceğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş " Yeni pazarlarda yer edinmek oldukça güç oluyor ve bunun ciddi bir mali yüküde mevcut. Özellikle orta Karadeniz Bölgesi için bu destek paketi acentelerin rekabet güçlerini arttıracaktır. Acentelerin bizim gibi yeni destinasyonlara daha fakat girmelerine sebep olacağı gibi bizimde pazarlarda hızlı büyümesine yardımcı olacaktır." Dedi
Toktaş, bir an evvel bu yeni gelişmeyi yurt dışındaki muhataplarımıza ileti görüşmelere başlamanız gerektirdiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 10:44

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4