Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan Vergi borcu son gün uyarısı!

Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı vergi borcu ödemelerinin son gününün 30 kasım olduğunu belirterek mükellefleri uyardı.

Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; "7326 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan vergi borçlarının ikinci taksitinin son ödeme süresi 30 Kasım 2021 Salı günü sona erecektir. Mükelleflerimizin kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmeleri için ikinci taksitlerini de süresinde ve tam ödemeleri gerekmektedir. 

Vergi borçlarını taksitli olarak yapılandıran mükelleflerimizden ilk taksitlerini süresinde ve tam ödemeleri şartıyla, kalan taksitlerinin tamamını ikinci taksitin ödeme süresi içerisinde (1-30 Kasım 2021) ödemeleri durumunda yapılandırılan vergi borçlarına katsayı uygulanmayacak, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden %50 oranında indirim uygulanacak ve idari para cezası aslından %12,5 oranında indirim yapılacaktır.

Ayrıca Vergi borçlarını peşin ödeme seçeneğini seçerek yapılandıran ancak süresinde ödeme yapmayan veya eksik ödeme yapan mükelleflerimiz de söz konusu borçlarını gecikme zammı ile birlikte 30 Kasım 2021 tarihine kadar ödeyerek yapılandırma hükümlerinden yararlanabilirler.
Mükelleflerimiz vergi borçlarına ilişkin ödemelerini interaktif vergi dairesinden, anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi, vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla,  ayrıca Vergi dairesi vezneleri aracılığıyla ve PTT şubeleri aracılığıyla yapabilirler."

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344