Samsun'da hangi kurumda kaç işçi kadro aldı! İşte liste

‘İLİMİZDE KAMU VE MAHALLİ İDARELERDE TAŞERON İŞÇİ OLARAK ÇALIŞAN 10 BİN 976 KİŞİ SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA GEÇTİ’

Samsun'da hangi kurumda kaç işçi kadro aldı! İşte liste ABONE OL

Samsun Valisi Osman Kaymak, ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda kamu kurumlarında ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde sürekli işçi kadrosuna geçen taşeron işçilerle ilgili bir açıklama yaptı.

 Vali Kaymak yaptığı açıklamada, ‘Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme, 24.12.2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile yapılmıştır.

 Söz konusu Kanun Hükmünde Kararnamenin uygulanmasına ilişkin Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım Sözleşmeleri Kapsamında Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare İşçi Statüsüne Geçirilmesine Dair Usul ve Esaslar, 01.01.2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda; kamu kurumlarında 7.891 kişi ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde 3.085 kişi olmak üzere toplam 10.976 kişi sürekli işçi kadrosuna geçmiştir.’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4