banner341

Samsun’da Hayvancılık Sektörel Değerlendirme Toplantısı

HAYGEM Müdür Yardımcısı Erol BULUT’un Samsun Hayvancılık Sektörel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi.

ABONE OL

Hayvancılık faaliyetleri ile ilgili Samsun'da değerlendirme yapmak üzere Tarım ve Ormancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Erol BULUT, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ve Samsun ilindeki hayvancılık sektör temsilcileri ile görüşmeler yaptı. Samsun ilinde hayvancılık alanında faaliyet gösteren üretici ve yetiştirici birlikleri ile "Sektörel Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi. 

Toplantıya Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Samsun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği, Samsun İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Samsun ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Alaçam Süt Üreticileri Birliği, Bafra Süt Üreticileri Birliği, Havza Süt Üreticileri Birliği, Ladik – Kavak Süt Üreticileri Birliği, Terme Süt Üreticileri Birliği, Vezirköprü Süt Üreticileri Birlik Başkanları ve birlik çalışanları ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü personeli katılım sağladı.

İl Müdürlüğü görevine yeni başlaması münasebetiyle, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM’a hayırlı olsun dileklerinde bulunan HAYGEM Genel Müdür Yardımcısı Erol BULUT, İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan paydaş toplantısında, Bakanlığın çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi. 

Toplantı sonunda Genel Müdür Yardımcısı Erol BULUT, Samsun ilindeki hayvancılığın durumu ile ilgili sektör temsilcilerinden bilgi alarak, Bakanlığın hayvancılık desteklemeleri, üretim ve pazarlama sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Konu ile ilgili olarak İl Müdürü İbrahim SAĞLAM, Samsun'daki hayvancılık faaliyetlerinin daha ileri seviyelere getirilmesi için çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4