Samsunlu iş insanı Görkem Güvendi Londra'da! Görkem Güvendi Kimdir?

Samsun ve İstanbul’da başarılı bir şekilde yürüttüğü marka danışmanlığı hizmetlerini bir üst seviyeye taşıyan Marka Danışmanı Görkem Güvendi Londra’da açtığı reklam ajansı ile kariyerini uluslar arası boyuta taşıdı.

Samsunlu iş insanı Görkem Güvendi Londra'da! Görkem Güvendi Kimdir?

33 yaşında olmasına rağmen Samsun ve İstanbul’da başarılı bir şekilde yürüttüğü marka danışmanlığı hizmetlerini bir üst seviyeye taşıyan Marka Danışmanı Görkem Güvendi Samsun / İstanbul ve Londra’da açtığı Venore Creative Worldwide Markası ile kariyerini uluslar arası boyuta taşıdı. 
Genç yaşına rağmen mesleki yetenek ve tecrübesi ile uluslar arası piyasada kendine yer arayan Marka Danışmanı Görkem Güvendi markalaşmanın ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağladığını belirterek, özellikle global pazarlarda rekabet için her yönden iyi ve güçlü bir marka kimliği tasarlanması gerektiğini söyledi. 
Güvendi, “Güçlü bir marka özel ve tüzel kişiler için her kapıyı açabilir.” dedi. İç piyasada edindiği tecrübeler ile ulusal ve global pazara açılan Güvendi kendi işlerini ulusal ve global pazarda yer arayan şirketler için tavsiyelerde bulunarak; “Bir marka geliştirmek her ölçekteki şirkete güç katmakta. Marka; ürünler, mağazalar ve değerler ile ilişkilendirilir. Şirkete bilinirlik ve müşteri sadakati kazandırır. Müşterilerle etkileşim kurmayı sağlar. Böylece günlük yaşamın bir parçası haline gelir.” şeklinde konuştu. 
Ticari hayatta önemli bir yeri olan markalaşmanın sadece şirketlerle sınırlı olmadığına işaret eden Güvendi, “Markalaşma, sadece tüzel kişiler için geçerli değildir. Gerçek kişiler de markalaşabilir. Halka açık ya da online kimliklerini, şirket markası gibi işlev gören kişisel bir markaya dönüştürebilirler. Sosyal medya, kişisel markalaşmaları arttırdı.  Güçlü bir marka özel ve tüzel kişiler için her kapıyı açabilir.” diyen Güvendi, şunları söyledi; “Marka, özellikle şirketler için tüketiciler nezdinde bir farkındalıktır. Bunun farkında olan şirketler ana markaları dışında alt markalar da oluşturuyor. Çünkü sektörlerdeki pastadan daha fazla pay almaya çalışıyorlar. Bu sebeple markalaşma, işletmelerin hedefledikleri pazar payına ulaşabilmelerini sağlar. Ayrıca, rekabette öne çıkmanın da bir yöntemidir.” 
Yurt dışı pazarlarda markalaşmanın önemine de değinen Görkem Güvendi, özellikle ihracat için marka seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili şu bilgileri paylaştı; “Marka, bazı özellikler içermelidir. Örneğin; marka ismi söylenmesi ve hatırlanması kolay, özgün olmalıdır. Farklı dillerde kolayca telaffuz edilebilmelidir. Ulusal ve uluslararası yasalara uygun olmalıdır. Yerel kültür yerine evrensel kültüre uygun olmalıdır. Ayrıca, ürün veya hizmet ile paralel bir isim olmalıdır.” Güvendi, markalarını uluslararası pazarlara taşımak ve global hale getirmek isteyen şirketler için uçtan uca markalaşma çözümleri sunduklarını ifade etti. Markalaşmanın ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağladığını vurgulayarak, “Özellikle global pazarlarda rekabet için her yönden iyi ve güçlü bir marka kimliği tasarlanması gerekir.” diyen Güvendi, şöyle devam etti: “Markalaşma, şirketin değerine önemli ölçüde katkı sağlar. Bu değer, yurt dışı pazarlarda çok daha önemlidir. Çünkü yabancı bir ülkede veya global bir pazarda rekabet etmek için şirketin büyümesini sağlayacak bir markaya ihtiyaç vardır. Marka danışmanlığı hizmetlerimiz ile 360 derece çözümler sunuyoruz. 
Firmaların özellikle yurt dışı pazarlarda görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmada aktif rol alıyoruz.  Markalaşma için stratejik önemi olan rakip analizi, hedef kitle analizi, ürün veya hizmet analizi gibi süreçlerde markanın eksik yönlerini ortaya çıkarıyor ve buna göre aksiyon alınmasını sağlıyoruz.” İhracatta kurumsal marka kimliği oluşturmanın önemine işaret eden Güvendi, “Bir markaya kurumsal bir vizyon kazandırmak gerekir. Sürdürülebilirlik için bu çok önem taşır. Marka danışmanlığı hizmetlerimiz ile markanın bütününü ele alıyoruz. Nitelikli iş planları, doğru analizler ve stratejik hamlelerle markaları ihracat hedeflerine ulaştırmaya çalışıyoruz.” sözlerin kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344