Tarım Orman Akademi ile Çiftçi, Üretici istediği bilgiye ulaşabilecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçi, üretici ve orman köylüsü için sürdürdüğü tarımsal eğitim ve yayın çalışmalarına gelişen virüs salgını beraberinde yeni bir format ekledi.

ABONE OL

Konu hakkında açıklamalar yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam; Uzaktan eğitim felsefesiyle kurgulanan "Tarım Orman Akademi" portalı ile çiftçi ve üreticiye ihtiyaç duyduğu konulardaki bilginin, internet üzerinden yayınlanacak ders ve eğitim videolarıyla ulaştırılacaktır. Güncel, sürdürülebilir bilgi ve birikime hizmet eden "Tarım Orman Akademi" de çiftçi, aradığı bilgiye istediği an, hızlı bir şekilde ulaşabileceğini, portalın akademi.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr adreslerinden hizmet vermeye başladığını, bütün dünyanın mücadele ettiği salgının gelecekte de olabilme ihtimali, uzaktan eğitimin bir lüks değil mecburiyet haline geldiğini gösterirken, Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca geliştirilerek hizmete sunulan uzaktan eğitim modeliyle bilgiye zamandan ve mekandan bağımsız ulaşımın önünün açıldığını” söyledi.
Bu teknolojik hamlenin bir parçası olarak uygulamaya konulan Uzaktan Eğitim Sisteminin de üreticimize, çiftçimize büyük destek sağlayacağını ifade eden Sağlam, Uzaktan Eğitim Sistemi, siz değerli çiftçilerimize, üreticilerimize, tarımsal üretimin her alanına ilişkin eğitim vermek ve bilgilendirme yapmak amacıyla faaliyete alındı. Çiftçilerimiz, Uzaktan Eğitim Sistemi ile Bakanlığımızın internetten yayın yapan televizyonu Tarım TV (www.tarimtv.gov.tr) üzerinden, uygun saatler dikkate alınarak programlanan, canlı yayın derslerini izleyebilecek, ihtiyaç duymaları halinde de canlı yayın derslerine katılabilecekler. Bakanlığımızın uzman eğitici personeli ve üniversite hocalarımızın verdiği bu derslerin gün içinde de TV'mizde tekrarının olacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366