banner341

Taş Üretim Fabrikası şehri nakış gibi işliyor

Doğal Taş Elemanları Üretim Fabrikası'nı ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,kayaların üzerine çıkarak taş kesim çalışmalarını yerinde inceledi.

Taş Üretim Fabrikası şehri nakış gibi işliyor ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu Doğal Taş Elemanları Üretim Fabrikası hem şehrin doğal parke ile dekoratif taş ihtiyacını karşılanıyor, hem de istihdam ve tasarruf sağlıyor. 
2007 yılında 20 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 150 milyon TL tutarındaki makina parkına sahip tesisi sık sık ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Şehrimizin her noktasındaki taş ihtiyacı bu fabrikadan sağlanıyor. Kentimizin ihtiyaç duyduğu ihtiyacıdışarıdan satın almayarak büyük bir ekonomik tasarruf sağlıyoruz. Sadece ekonomik açıdan bir katkı değil estetik açıdan da şehrimizin çehresini değiştiriyoruz. Büyük kaya parçaları burada bir sanat eserine dönüştürülüyor" dedi.

İŞSİZLİK GÖÇÜNÜ TERSİNE ÇEVİRDİK
Tesiste günlük 60 ton taşın işlenerek kullanıma hazır hale getirildiğini belirten Başkan Yılmaz,istihdama sağladığı katkıya da dikkat çekerek,"Fabrikada yöre halkının çoğunlukta olduğu 70 kişi çalışıyor. Buradaki gençlerimize de iş kapısı oldu diyebiliriz. İş bulmak için Samsun'dan giden gençlerimizin çoğu bu fabrikayı buraya açtığımızda geri dönüp burada işe başladılar. İşsizlik göçünü tersine çevirdik diyebiliriz"ifadelerini kullandı. 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4