TMO üreticiden 350 ton fındık aldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaklaşık bir aydan beri fındık piyasasında olan Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), üreticiden şu ana kadar 350 ton ürün aldığını söyledi.

TMO üreticiden 350 ton fındık aldı ABONE OL

Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 24 Nisan'dan bu yana fındık piyasasında olan TMO'nun başarıyla bu süreci yürüttüğünü belirtti.
Halen fındık alımını sürdüren TMO'ya ürün veren üretici sayısının hayli fazla olduğunu dile getiren Soydan, üreticilerin TMO'ya fındık vermekten son derece memnun olduğunu ifade etti.
Soydan, TMO'nun Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Düzce, Sakarya gibi illerde fındık alımı gerçekleştirdiğini kaydederek, şöyle devam etti:
"Şu ana kadar TMO üreticiden 350 ton fındık almış durumda. Edindiğimiz bilgiye göre TMO'ya en çok ilgi Ordu'da var. Ordu'da henüz serbest piyasa rakamları 10 liranın üzerine çıkmadığı için üreticilerimizin tercihi TMO oluyor. Ayrıca yetkililerden aldığımız bilgiye göre bundan sonrası için de TMO'dan randevu alan üreticilerimizin sayısı hayli fazla."
TMO'nun gelecek sezonda da piyasada olmasını dilediklerini belirten Soydan, "İnşallah yetkili makamlar bu yönde karar alır. Serbest piyasa koşullarının üreticilerimiz adına çok fayda sağlamadığı ortada. Bu noktada TMO modeli, üreticilerimizin hakkını sonuna kadar savunacaktır." ifadesini kullandı.
Soydan, zor günlerinde üreticilerin imdadına yetişen TMO'yu devreye sokan hükümet yetkililerine de teşekkür etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4