Turizmcilerin yüzü gülüyor!

AK Parti hükümetinin verdiği desteklerle güzel çalışmalara imza atmaya başlayan turizmcilerin yüzleri gülüyor.

Turizmcilerin yüzü gülüyor! ABONE OL

Orta Karadeniz bölgesi için yapılan çalışmalar kapsamında KATİD, Samsun'un tarihi, turistik ve kültürel yerlerini Orta Doğu Bölgesi'ne tanıtmak amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nden Samsun'a gelen acentelerle bir araya geldi.

Türkiye Otelciler Federasyonu'na(TÜROFED) bağlı Karadeniz turistik işletmeciler Derneği(KATİD), Orta Doğu Bölgesi'ne tanıtmak amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nden Samsun'a gelen acente yetkililerini ağırladı. Sheraton Otelde Genel Müdür Onur Bıyıklı’nın ev sahipliğindeki buluşmayı değerlendiren KATİD Başkanı Murat Toktaş, "Amacımız Körfez Ülkeleri'ne yönelik turizm pastasından çok daha fazla pay almak" dedi.

ABU DABİ'DEN 8 SEYAHAT ACENTESİ GELDİ

Daha önce birçok Körfez ülkesinden çok sayıda THY acente yetkilisi, tur şirketleri yöneticileri, gazeteciler ile iş adamlarını getiren THY Samsun Satış Müdürlüğü, bu kez de Abu Dabi’deki 8 THY acentesini Samsun'da ağırladı. Kentin bir çok doğal ve tarihi güzelliğini görme imkanı bulan acente yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile de buluştu. Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'den gelen heyet, son olarak Sheraton Otel'de Samsunlu turistik işletmecilerle bir araya geldi.

KATİD Başkanı Murat Toktaş, TÜRSAB Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu, Sheraton Otel Genel Müdürü Onur Bıyıklı ve THY Satış Müdürü Muhammet Ali Akoğlun, Abu Dabi'den gelen turizm acenteleriyle yakından ilgilendi ve ikili görüşmelerde bulundu.

ORTA KARADENİZ BÖLGESİ İLE İLGİLİLER

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KATİD Başkanı Murat Toktaş, "Geçen sene yapmış olduğumuz Abu Dabi ziyaretinde bir çok önemli görüşmede bulunmuştuk. Şimdi ise biz onları, THY ve Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda Samsun'da ağırlıyoruz. Konuklarımıza şehrimizin turizm potansiyeli yüksek yerlerini gezdirdik, otelleri ziyaret ettik. Büyük bir ilginin olduğunu görmek gelecek adına hepimizi mutlu etti" dedi.

REZERVASYONLAR BAŞLADI

Turizmde Körfez Ülkeleri pazarının büyüklüğüne işaret eden Murat Toktaş, "Körfez pazarına yönelik yapılacak olan çalışmaların mutlaka bir geri dönüşü olacaktır. Şimdiden azda olsa rezervasyonlar almaya başladık. Amacımız bu ivmeyi artırmak ve bu pastadan çok daha büyük pay almak. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın ve THY Samsun Satış Müdürü Muhammet Ali Akoğlan'ın katkıları ve destekleri her türlü takdirin üzerinde" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 14:28

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mavrick
Mavrick - 2 yıl Önce

Thanks for the great info dog I owe you bitiggy.

Mavrick
Mavrick - 2 yıl Önce

Thanks for the great info dog I owe you bitiggy.

Mavrick
Mavrick - 2 yıl Önce

Thanks for the great info dog I owe you bitiggy.

SIRADAKİ HABER

banner4