Ulusoy Un, Başarısını Perçinledi

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin açıklandığı Capital dergisinin “500 büyük şirket” araştırmasına göre Ulusoy Un, 4 milyar 345 milyon TL satış hasılatıyla 2019 yılına göre listede 35 sıra yükselerek Türkiye’nin en büyük 109. firması oldu.

Ulusoy Un, Başarısını Perçinledi

Araştırmaya göre Samsun’un en büyük şirketi olan Ulusoy Un, Türkiye’deki gıda-içecek alanında faaliyet gösteren şirketler arasında ise 7. sırada bulunuyor.
 
Türkiye’nin en büyük un üreticisi ve ihracatçısı firmalarından biri olan Ulusoy Un, 2020 yılına dair yapılan Türkiye’nin en büyük şirketleri araştırmalarında yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. İSO500 listesine göre Türkiye’nin en büyük 345., Fortune500 listesine göre de 75. firması olan Ulusoy Un, Capital dergisinin Capital500 araştırmasına göre de Türkiye’nin en büyük 109. firması oldu.

Pandemi dönemine rağmen Türkiye’nin en büyük şirket araştırmalarında 2019 yılına göre sıralamalarda üst basamaklara çıkan Ulusoy Un, başarılarını arttırmaya devam ediyor. Capital500 araştırmasına göre geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Samsun’un en büyük firması olarak gösterilen Ulusoy Un, sıralamada öncü rol oynayan gıda içecek kategorisindeki firmalar arasında ise Türkiye’nin 7. firması oldu. Her sene başarısını bir üst sıraya taşıyan Ulusoy Un, 2019 yılında listede 144. sırada yer alırken, yeni yatırımlarla birlikte 35 sıra yükselerek listede 109. sıraya yerleşti. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, “Şirketimizin satış hasılatı, bir önceki yıla göre yüzde 42,4 artarak 4 milyar 345 milyon TL oldu. 2021 sonunda tamamlanmasını öngörülen Samsun’daki ‘50. Yıl Tesisi’mizin 3. fazı ile 1800 ton/gün üretim kapasitesine ulaşmış olmasını hedefliyoruz. Bu yatırımın tamamlanması ile halka arz edildiğimiz tarihte günlük 900 ton/gün üretim kapasitemiz 2700 ton/güne ulaşmış olacak. 2021, geçmiş yıllardaki büyüme performansını yakalamayı hedeflediğimiz, bir önceki yıldan devreden risklerin yanında farklı fırsatları da içinde barındıracak bir sene olacak.” dedi.

 Üretime ara verilmeden devam edildi

Ulusoy Un’un 2020 yılı sonu itibariyle Samsun’da 1700 ton/gün ve Çorlu’da 400 ton/gün olmak üzere toplam 2100 ton/gün buğday işleme kapasiteli üç fabrikası bulunuyor ve 298 kişiye istihdam sağlıyor. Pandemi döneminin başlamasıyla birlikte şirkette ilgili tüm iş güvenliğinin sağlanarak üretime ara verilmeden devam edildiğinin altını çizen Dr. Eren Günhan Ulusoy, “Bu dönemde değişen sosyal paradigmaların ev tüketimini artırması, horeca kanalındaki un talebinin, perakende kanala kaymasına sebebiyet vermiştir. Şirketimiz tarafından bu alana yönelik paketleme makinesi yatırımı yapılmış, pazarlama faaliyetleri de buna göre revize edilmiştir. Unun çok temel bir gıda maddesi olması sebebi ile talep tarafında pandeminin belirgin başkaca bir etkisi olmamıştır. Yönetim kademesinde, dönüşümlü ve uzaktan çalışma modelleri hızla uygulamaya alınmış ve faaliyetlerin pandemi şartlarından etkilenmeden sürekliliği sağlanmıştır. Üretim tesislerinde pandemiye karşı alınan önlemler sayesinde, üretim personellerinde rastlanan pozitif vakalar geneli kapsamamış ve pandeminin Türkiye’de ilk başladığı 11 Mart 2020 gününden günümüze kadar, üretim faaliyetlerine hiç ara verilmeden devam edilmiştir.” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2021, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344