banner341

Ulusoy Un GK Tarım’ı satın aldı

Ulusoy Un’un bağlı ortaklığı olan Ulidaş Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A,Ş aynı sektörde faaliyet gösteren GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin paylarının yüzde 100'ünü devralmak üzere anlaştı. GK Tarım’a 9.8 milyon lira ödenecek.

Ulusoy Un GK Tarım’ı satın aldı ABONE OL

GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin hali hazırda 60.000 tonluk hububat baklagiller ve yağlı tohumlar depolama kapasitesi ve Lisanslı Depoculuk Faaliyet Belgesi bulunuyor. 
Satın almanın onay devirlerine ilişkin şirket değerleme raporu Finansal Eksen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş ( GGI Independent Member) tarafından yapıldı ve 10 milyon 999 bin 58 TL değer tespit edildi. Yapılan görüşmeler sonucunda 1 milyon 149 bin 58 TL iskonto edilerek 9 milyon 850 bin lira üzerinde anlaşıldı.


Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Eren Günhan Ulusoy'un yaptığı, Ulusoy Un’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Lisanslı Depoculuk mevzuatı gereğince; söz konusu pay devirlerine ilişkin izin alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapılarak onay alındığı belirtildi. 
Açıklamada işlemlerin Ticaret Siciline tescil edilecek ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilan edileceği kaydedildi.

Kaynak: Dünya Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4