Yöresel lezzetlerin buluşacağı Gurme 2021 Fuarı 23-28 Kasım’da Tüyap Samsun'da

Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yöresel lezzetlerin buluşacağı Gurme 2021 Fuarı 23-28 Kasım’da Tüyap Samsun'da

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Gurme 2021 Fuarı zengin lezzet çeşitliliği sunan yöresel ürünlerimizin ve coğrafi işaret tescil belgeli ürünlerin bilinirliklerini artırarak markalaşma ve yeni pazarlara açılma hamlelerinde önemli bir buluşma noktası olacaktır. Fuarımız, aynı zamanda sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği,  yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkânlarının yaratıldığı bir ihtisas ortamında katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirecektir” dedi. 

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR) destek ve iş birlikleri ile Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Türkiye’nin dört yanından yöresel lezzetler, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak

Gaziantep’ten Eskişehir’e, Kayseri’den Hatay’a ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla düzenlenecek fuarda 6 gün boyunca ‘Anadolu Mutfağı’nın eşsiz lezzetlerinin ve coğrafi işaretli ürünlerin ziyaretçilerle buluşturulacağını belirten Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü  “Gurme 2021 Fuarı’nın üretime sağlayacağı katkıların yanı sıra, bölgenin gurme turizmini de hareketlendireceğine, zengin içeriği ile ilgili sektörlerde ticari iş birlikleri geliştirilmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi. 

Ünlü şefler fuar boyunca deneyimlerini paylaşacak

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz başta olmak üzere federasyon bünyesindeki derneklere üye birbirinden ünlü şefler, fuar boyunca düzenlenecek atölyeler ile deneyimlerini ziyaretçilerle paylaşacak. Fuar alanında kurulan mutfakta hazırlanacak

yöresel yemekler ziyaretçilerin tadımına sunulurken, coğrafi işaret tescili hakkındaki sunumlar ile de ziyaretçilere keyifli anlar yaşatılacak. 

Girişin ücretsiz olduğu Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28

Kasım tarihleri arasında 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344