Yüz binlerce kart bilgisi çalındı mı? açıklama geldi!

Bankalararası Kart Merkezi, yüz binlerce kart bilgisinin çalındığına yönelik iddialarla ilgili "Zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır" açıklaması yaptı.

Yüz binlerce kart bilgisi çalındı mı? açıklama geldi! ABONE OL

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye'de yüz binlerce kredi kartı bilgisinin çalındığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı.
BKM açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Basına yansıyan, Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.
Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.
Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.
Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiye www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir."
Türkiye'de 463 bin 378 adet banka ve kredi kartı bilgisinin çalındığı iddia edilmişti.

Kaynak: ntv.com.tr 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4