Elin adamı Mars'a biz Kars'a gidemiyoruz!

Amerika merkezli uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk'ın girişimiyle yapılan dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy uzaya fırlatıldı. 

Rekor fırlatılışın en ilginç yanı ise uzaya gönderilen otomobil olmasıydı. 

Yaşasak belki de neler neler daha göreceğiz. Bu roketin uzayda milyarlarca yıl kalacağı söyleniyor. 

İşin bir ilginç tarafı da roketin içinde bir de kitap var. Uzaylılar okusun diye mi gönderildi ama hikayesi ilginç, mutlaka uzaylı kardeşlerimize yol gösterecektir. 

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı kitabı okumadım ama sinema versiyonunu izlemiştim.

2005 Bilim Kurgu, Macera Filmi tarzı filminde elin adamı nelerle uğraşmış diyorsunuz, bizimki gibi "civciv çıkacak kuş çıkacak" gibi kendi kahramanlarımızı bile sinema flimlerinde rezil ederken, elin adamı dünyayı bırakın galaksiyi kurtarıyor. 

Yine uzak aracın içindeki otomobilin ekranında ingilizce olarak panik yapma  yazıyor. 

İşi geyiğe vursak neler neler çıkar dimi bizden adam panik yapma yazısı koyuyor biz ise haydar diye tabir ettiğimiz sopayı koyup uzaylı kardeşimizin kafasına vururuz kesin. 

Ha bir de şarkı var otomobin müzikçalarında David Bowie isimli şarkıcının 'Space Oddity' şarkısını çalıyor 72 yapımı şarkı tam uzaylı kardeşlerimiz için, "Erik dalı geyrektir" kadar olmasada farklı dünyalara götürecektir...

Ya işte aradaki farkı görün diyecem ama nerde, elin adamı Marsa roket yolluyor, içinde araba var, biz ise neleri tartışıyoruz. Yazacak o kadar farklı farklı konu varki az buçuk tahmin edebiliyorsunuz. 

Adam gibi de tartışsak amenna illa kavga gürültü her türlü çirkinlik bizde, eleştiri dozu artık hakaretlere varıyor.  

Özellikle sosyal medya denen yerde tanımadığı insanlar hakkında küfür edenlere ise ancak yazıklar olsun demekten kendimi alamıyorum. 

Yine geldik başa, "elin adamı Mars'a, biz Kars'a gidemiyoruz!"

YORUM EKLE

banner4