1 Temmuz İtibariyle yeniden hizmete açılacak işletmeler

Türkiye'de 1 Temmuz Çarşamba bugün itibarıyla normalleşmede yeni döneme giriliyor.Düğün ve Nişan salonları ,Sinema ve tiyatrolar, açık hava konserleri, internet kafe, elektronik oyun, yeniden faaliyete geçti.

1 Temmuz İtibariyle yeniden hizmete açılacak işletmeler

Türkiye'de yeni normalleşmeyle yeni bir döneme giriliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan birçok mekan yeniden faaliyete geçecek. 

DÜĞÜN SALONLARI AÇILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliği'ne "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelge göndermişti.Genelgeye göre sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düğün salonları bugün itibaren faaliyetlerine başlayabilecek. Açık havada, mümkün olduğunca kısa sürede yapılacak düğünlerde maske kuralına uyulacak ve takı törenleri ve temaslı oyunlar yapılmayacak. Karşılama ve uğrulama törenlerinde genelgede belirlenen kurallara uyulacak.

SİNEMA VE TİYATROLAR FAALİYETE GEÇİYOR

Mart ayında faaliyeti durdurulan sinema, tiyatro salonu ve gösteri merkezleri gibi işletmeler 1 Temmuz'da yeniden açılacak.Koronavirüs tedbirleri ile yeni normalleşmeye uygun olarak açılacak. İnternet cafeler de hizmete başlıyacak.İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, bugün yeniden hizmete geçecek internet kafeler ve elektronik oyun yerlerine maskesiz girilemeyecek, içeride maske çıkarılmayacak.
 
GÜNDÜZ BAKIM EVLERİ AÇILIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 75 ilde bulunan Gündüzlü Bakım Merkezleri faaliyetlerine yeniden başlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344