banner341

19 Mayıs Belediyesi Yılbaşı öncesi Bayram Yeri

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi kapsamında belediye çalışanlarına “ Yüzde 23 Zam, ilave 52 gün ikramiye”

19 Mayıs Belediyesi Yılbaşı öncesi Bayram Yeri ABONE OL

Hizmet İş Sendikası ile 19 Mayıs Belediyesine ait Ballıca İnşaat A.Ş.  arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri mutlu son ile imzalandı. 2 yıllık olarak gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesinde birinci yıla yüzde 23 oranında zam yapılması ve 52 gün ikramiye verilmesi 2. Yıla ise aynı oranda zam ve enflasyon oranı baz alınarak artırılması kararı alındı.
Ayrıca Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri son bulan 19 Mayıs Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmede ise 1. Yılında yevmiyelerine ve sosyal haklar ile beraber %13,8 oranında zam yapılması ve ikinci yıl içinde aynı oranda zam ve enflasyon baz alınarak artırım yapılması kararı alındı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun işçi haklarına verdiği önem ve destek için teşekkür eden Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya UZUN "1 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Osman Topaloğlu’na teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun" dedi.
          İşçilerin aldıkları sosyal hakları sonuna kadar hak ettiğini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü sosyal hakları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı arasında çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.


19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun makamında gerçekleştirilen imza törenine, Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Başkan Yardımcısı Arif Çelik,  Hizmet İş Sendikası işyeri temsilcisi Şükrü Altaş, Yazı İşleri müdürü Emine Arslan, Mali Hizmetler Müdürü Hava Erim, Fen İşleri Müdürü Uğur Kilit, Teknisyen Alper Öztürk ve Şef Hidayet Demir katılım sağladı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4