1.Çanakkale Geçilmez Animasyon Film gösterimi başlıyor

19 Mayıs Belediyesi 1.Çanakkale Geçilmez Animasyon Film Gösterimi 14 -15 Mart tarihlerinde saat 09.00’da 19 Mayıs Belediye hizmet binasında bulunan toplantı salonunda başlıyor.

1.Çanakkale Geçilmez Animasyon Film gösterimi başlıyor ABONE OL

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu “19 Mayıs sınırları içerisinde bulunan okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerimize, Çanakkale ruhunu yaşatmak, hissettirmek ve unutturmamak amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz 1.Çanakkale Geçilmez Animasyon Film Gösterimi 14 Martta başlıyor.“dedi.

Başkan Topaloğlu “ Çanakkale Zaferi Türk insanın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler başarabileceğini gösteren bir kurtuluş destanıdır. İşgalci ve sömürgeci batılı devletlerin kudretlerine dayanarak giriştikleri bu küstah,müteşebbis olay,milletimize ve insanlığa kurtuluşun yolunu göstermesi bakımından çok önemlidir.Unutmayalımki, Çanakkale Zaferi sırf askeri bir zafer değildir.Çanakkale zaferi milletimizin zaferidir.Hür,eşit ve özgür insanların askeriyle,genciyle,yaşlısıyla,kadınıyla ortaklaşa kazandığı milletimizinzaferidir. Üzerinde yaşadığımız bu kutsal toprakları bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi,rahmet ve minnetle anıyor,şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz,unutmadık, unutturmayacağız”dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366