banner341

30 Ağustos Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır?

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında TCDD "Ben de de Zafer Treni’ndeyim" etkinliğini başlattı. Peki 30 Ağustos Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır?

30 Ağustos Zafer Treni hatıra bileti nasıl alınır? ABONE OL

Dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Zafer Treni’nde yolculuk etmek isteyen kişiler hatıra biletine sahip olabilecekler. 30 Ağustos Zafer Treni Hatıra Bileti, "zafertreni.com" internet sitesinden oluşturulacak. 


30 Ağustos dolayısı ile oluşturulan https://www.zafertreni.com/ internet sitesinden Zafer Bileti ile ilgili bilgiler yer aldı. TCDD'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü münasebetiyle; 29 Ağustos Pazar günü Ankara’dan Dumlupınar’a hareket edecek “ZAFER TRENİ” Mustafa Kemal Paşa’nın 30 Ağustos 1924’te Dumlupınar da söylediği “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözlerinden ilhamla “YÜKSELEN YENİ NESİL” temsilcilerini milli mücadelemizin yüzüncü yıl etkinliklerinin merkezine almak gayesiyle; Cumhuriyeti kuranların izinde, Cumhuriyeti yükseltip yaşatanların desteği ile Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sinin esin kaynağı, Sivas Kongresi’nde “Ya istiklâl, ya ölüm!” kararının alınmasının öncüsü 18 yaşındaki Balıkesirli Tıbbiyeli Hikmet çizgisinde, ülkemizi yükseltip yaşatma iradesi olanlar, Kemalettin Kamu’nun “Dumlupınar Yolunda” şiirindeki gibi Zafer Treninde yerlerini alıyor.

30 Ağustos’ta “Ben de Zafer Treni’ndeyim” hatıra bileti almak isteyenler“zafertreni.com” adresine girerek ad ve soyadını yazarak hatıra biletlerini oluşturabilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4