4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında hangi iller muaf tutuldu

Son dakika Haberleri: 16-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağında; Aydın, Denizli ve Şanlıurfa valilikleri, 3 kentin yasaktan muaf tutulduğunu açıkladı.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında hangi iller muaf tutuldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından 3 kentimiz muaf tutuldu.

DENİZLİ VALİLİĞİ DUYURDU
Denizli Valisi Hasan Karahan, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını açıkladı. Vali Karahan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saat 00.00 itibarıyla kentteki seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını belirtti.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ: İLİMİZ MUAF TUTULMUŞTUR
Denizli'den sonra Şanlıurfa Valiliği de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını bildirdi. Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında Şanlıurfa'ya giriş-çıkış kısıtlamasının 11 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00'ten itibaren kaldırıldığı belirtildi.

AYDIN VALİSİ: SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de kentin yasaktan muaf tutulduğunu "Değerli Aydınlılar 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı Aydın'da uygulanmayacaktır. Ancak salgın henüz geçmemiştir. Başta maske takma mecburiyeti ve sosyal mesafe kuralı olmak üzere kurallara riayet etmeniz sağlığımız açısından zaruridir" ifadeleriyle duyurdu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4