'Açız' Diyen Vatandaşa 'Geber' Diyen Müdür Yardımcısı Görevden Alındı

Çocuklarının aç olduğunu ve bu yüzden sokağa çıkarak çöp topladığını ve dilendiğini söyleyen vatandaşın videosunu "Geber" diyerek Twitter'dan paylaşan Aile ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail N., görevden alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

ABONE OL

Koronavirüs salgınının olduğu şu günlerde vatandaşlara evde kalınması çağrısı yapılırken ekonomik anlamda zor durumda olanlar ise mecburen dışarıya çıkıp ekmek parası için mücadele veriyor. O vatandaşlardan birine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bürokratlarından biri akıl almaz bir tepki gösterdi.

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail N., "Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım? Şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum" diyen bir vatandaşın videosunu paylaşıp "Geber" yazdı. Bu paylaşım Twitter'da tepki toplarken Noğay daha sonra geri adım atıp paylaşımı sildi.

Bakanlık Hemen Harekete Geçti
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu gelişmelerin ardından harekete geçip bir açıklama yaptı. Nail N.'ın görevden alındığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı'nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Soruşturma Başlatıldı
Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366