banner341

ADD: Atamızın ve Milletimizin doğum günü kutlu olsun - Samsun Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "Kurtuluşun adıdır ve bu şehir de yaşayan bizler yüzüncü ve yüz birinci yılı Samsun’da yaşamanın onurunu yaşıyoruz. " dedi.

ADD: Atamızın ve Milletimizin doğum günü kutlu olsun - Samsun Haber ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "19 Mayıs 1919, Türk Tarihi’nin dönüm noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün o günkü Samsun’a çıkış gerekçeleri, bugün de ulus olarak yaşadığımız sorunlardan kurtuluş stratejimiz olmalıdır.  Samsun Şehri Milli Mücadelenin adıdır. 100. ,101. ve birçok yüzyılında adı olacaktır. Kurtuluşun adıdır ve bu şehir de yaşayan bizler yüzüncü ve yüz birinci yılı Samsun’da yaşamanın onurunu yaşıyoruz. 
Bu tarihi günde, Covid-19 salgını ve yasaklar nedeniyle, ne yazık ki planladığımız etkinlikler serisini gerçekleştiremeyeceğiz. Ancak, Milletimizi 19 Mayıs 2020 Salı günü, saat tam 19.19’da evlerinin pencere ya da balkonlarından şanlı bayraklarımızla; önce İstiklal Marşımızı, sonrasında da Gençlik Marşımızı söyleyerek milli varlık nedenimiz 19 Mayıs ruhuna sahip çıkmaya çağırıyoruz.
19 Mayıs’ta, Saat Tam 19.19’da...
Milli Mücadelenin Yüz birinci Yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız önce Samsunumuza sonra Tüm Ulusumuza kutlu olsun…
Bizleri özgürlük ve egemenliğimize kavuşturan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, aziz şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, minnetlerimizi sunuyoruz. Ruhları şad olsun."

Samsun Haber Gazeteniz Olsun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4