AFAD personeline hizmet içi eğitim verildi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), "Duygu Durum Yönetimi Motivasyon Kriz İletişimi Psikolojik İkna" eğitimi düzenlendi.

AFAD personeline hizmet içi eğitim verildi ABONE OL

Samsun AFAD Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen eğitimde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında iletişim danışmanlık görevini yürüten Sevda Güner, "Duygu Durum Yönetimi Motivasyon Kriz İletişimi Psikolojik İkna" konusunda bilgi verdi.

Samsun AFAD Müdür Vekili Yusuf Aysu, hizmet içi eğitim programları kapsamında afet ve acil durum bölgelerinde görevlendirilen personelin zor saha şartlarına uyum sağlayabilmesini amaçladıklarını söyledi.

Personelin afetzedeler ile sağlıklı iletişim kurulabilmesi ve onları doğru yönlendirebilmesi gerektiğine işaret eden Aysu, "Acil durumlarda personelimiz, kendi duygularını tanıyarak kontrol edebilmeyi ve içsel motivasyonunu yüksek tutabilmeyi sağlayacak. Bu eğitim sayesinde bilgi ve becerilerini artıracak." dedi.

Eğitime, Samsun, Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Sinop, Tokat, Trabzon'da görevli mühendis, arama ve kurtarma teknisyeni, tekniker, teknisyen ve teknisyen yardımcısı olmak üzere 254 AFAD personeli katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4