banner341

AGD şenlik tepkisi: Gençlerin ahlak ve maneviyatları yok oluyor!

Anadolu gençlik derneği Samsun şube başkanı Şenol Altun Samsun'da bir otelde düzenlenen bahar şenliklerine gençlerin ahlak ve maneviyatını yok ettiği iddiasıyla tepki gösterdi.

AGD şenlik tepkisi: Gençlerin ahlak ve maneviyatları yok oluyor! ABONE OL

Basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Şenol Altun, bahar şenliği adıyla düzenlenen eğlencelerin, gençlerin ahlak ve maneviyatını yok eden girişimler olduğunu ileri sürdü.

Hafta sonu başlayan şenliklerin iptal edilmesi için talepte bulunduklarını belirten Altun, "Biz AGD olarak gençlerimizin geleceğinden büyük endişe içerisindeyiz. Bahar şenlikleri masum bir şenlik değildir. Öğrencilerimizi bu tür zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması gerekirken buna müsait ortam hazırlamasına ve izin vermesine bir anlam veremiyoruz. Bu olayı esefle kınıyoruz.
Geleceğimizin teminatı, istikbalimizin en temel unsuru olan gençliğimizle ilgili olan her mesele hayati bir öneme sahiptir. Allah muhafaza buyursun gençliği olmayan hiçbir medeniyet hayatını devam ettiremez. Şer odakları bütün imkanlarıyla seferber olmuş durumda. Bu odaklar, gençliğimizin sağlığını, ahlakını, inancını ve vicdanını yok etme adına her türlü imkan ve malzemeyi kullanmaktan çekinmiyorlar. Durum böyle iken, her gün çeşitli etkinlik ve organizasyon adı altında gençliği ahlaken ve zihnen yok eden çalışmalar karşımıza çıkmaktadır.
Ayrıca Anayasamızın Gençliğin Korunması başlığı altındaki 58. maddesinde; Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.'' ibaresi açık ve net bir şekilde bu organizasyonların kanunsuz ve yasalara aykırı olduğunu göstermektedir. Eyleme geçilmeyen ve bu etkinliğin iptal edilmediği her dakika bir suçun işlenmesine göz yummaktır. Bugün toplumumuzun en büyük kanayan yaralarından olan gençlerin alkol ve uyuşturucu kullanımının teşvik edildiği bu program Anayasaya ve kanunlara tamamen aykırıdır. Toplum sağlığı ve güvenliğine tehdittir. Geleceğimizin ve istikbalimizin kirli emellere alet edilmesidir. Yetki sahibi tüm sorumluları gerekeni yapmaya ve bu etkinliği iptal etmeye davet ediyoruz." diyerek sözlerine son verdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 11:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haklı
Haklı - 2 yıl Önce

Gerçekten çok haklı ve doğru bir öneri, gençleri ahlaken çökertiyorlar buna birisinin dur demesi lazım

SIRADAKİ HABER

banner4