banner341

Akın Şahin YEDAŞ'a Genel Müdür Vekili olarak atandı

YEDAŞ’ta Dağıtım Operasyonları Koordinatörü olarak görev yapan Akın Şahin, bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atandı.

Akın Şahin YEDAŞ'a Genel Müdür Vekili olarak atandı ABONE OL

Elektrik dağıtım şebekesinin geliştirilmesi, güçlendirilmesi, teknolojik uygulamaların entegrasyonu amacıyla müşteri teknik hizmetleri, şebeke yönetim ve dağıtım teknolojileri ve optimizasyonu süreçlerini yöneten Sayın Akın ŞAHİN, görevi 1 Şubat 2018 tarihinde Sayın Rıdvan AKTÜRK’ten devraldı.

Dünyada ve Türkiye’de Bir İlk Olan Alçak Gerilim Şebeke İzleme Sistemi Geliştirilme Sürecini Yönetti

YEDAŞ’ta Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atanan Sayın Akın Şahin, göreve başladığı ilk günden itibaren yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımla elektrik dağıtım kalitesini artıracak nitelikte çalışmalara öncülük etti. 

Şebekenin uzaktan yönetilmesi, izleme sistemlerinden gelen verilerin birbirleriyle ilişkilendirilerek anında analiz edilmesi ve sahaya hızlı müdahale amacıyla Şebeke Yönetim Merkezleri kurulmasına liderlik etti. Dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek olan, yurt dışında da büyük beğeni toplayan Alçak Gerilim Şebeke İzleme Sisteminin geliştirilmesi ve teknolojinin saha süreçlerine uygulanması amacıyla Mobil İş Gücü Yönetimi gibi önemli projelerin hayata geçirilme sürecini yönetti. 

Elektrik dağıtım sektöründe, uluslararası alanda yaşanan değişmeleri yakından takip eden, çalışanlarının farklı bilgi, deneyim ve yeteneklerini, bir araya getirerek ekip ruhu ile çözüm odaklı çalışmanın önemine inanan, dijitalleşme ve teknolojinin şebeke yönetim süreçlerine entegrasyonuna önem veren Sayın Akın ŞAHİN, kaliteyi, teknolojik gelişmeleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, Çalık deneyimi, enerjisi ve gücü ile misyon ve vizyonuna uygun şekilde, başarılı bir noktaya taşınan YEDAŞ bayrağını daha ileriye taşımak için aynı hızla ilerlemeye devam edeceklerini belirtti.  

Sayın ŞAHİN, eğitimini Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında tamamladı. Kamu döneminde ve özelleştirme sonrasında Türkiye’nin önde gelen elektrik dağıtım firmasında 36 yılı aşkın süredir yöneticilik deneyiminden sonra 2016 yılında YEDAŞ ailesine katılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4