Altındişli'ye teşekkür plaketi

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 3. Gıda Ar-Ge Proje Pazarı'ndaki katkılarından dolayı Altındişli'ye teşekkür etti.

Altındişli'ye teşekkür plaketi

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Altındişli'ye, uluslararası bir kurum olan "Dünya Bağcılık ve Şarapçılık Organizasyonu"nda sofralık üzüm, kurutmalık üzüm ve fermante olmamış üzüm ürünleri komisyonu başkanlığı döneminde dünya bağcılığına sağladığı katkılardan dolayı bu yıl Nisan ayında Paris'te düzenlenen bir törenle, Fransa devlet nişanı olan "Merit Agricol-ŞOVALYE" nişanı verildi. Verilen nişan Fransa'nın tarım alanında verilen en prestijli nişandır. onursal anlamda en yüksek seviyede kabul edilen "Legion de Honor" nişanından sonra ikinci önem sırasında olan bu nişanı ülkemizden alan ilk bilim insanı Profesör Altındişli oldu.

 

EİB bünyesinde faaliyet gösteren Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, anılan nişan için Prof. Dr. Ahmet Altındişli'yi tebrik ederken,  kuru meyve sektöründe de yaptığı çalışmaları takdirle izlediklerini, geçtiğimiz Nisan ayı içinde yapılan III. ARGE Proje Pazarı etkinliğinde verdiği katkılar doğrultusunda etkinliğin başarılı geçmesinde büyük rol üstlendiğini belirtti. Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu, Prof. Dr. Ahmet Altındişli'ye aldığı nişanı tebrik etmek ve III. Gıda Ar-Ge Proje Pazarı'nda verdiği destekler için teşekkür etmek adına, kendisine teşekkür plaketi takdim etti ve sektördeki başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 03:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4