Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Ormancılığa devam ediyor

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından halkın eğlenme, dinlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, yurdun güzelliğine katkı sağlamak ve turistik gezilere imkan sağlamak maksadıyla güzel orman parçalarını halkımızın yararlanması için kullanıma açtı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Ormancılığa devam ediyor

Sosyal ormancılık anlayışıyla ormanlık alanları halkımızın kullanımına açılarak insanların doğayla kucaklaşması, moral ve motivasyon kazanması için ormanlarda güvenli ve kontrollü alanlar oluşturuldu. Bu alanlarda  halkın spor yapabileceği, dinlenebileceği ve  aileleri ile huzurlu bir şekilde piknik yapabileceği mesire yerleri tesis edildi. Orman yangınlarında sayı ve alan yönünden azalmalar oldu, ormanlarımız halkımız tarafından benimsenip sahiplenildi.

Bölge Müdürlüğümüze bağlı olan, Amasya, Samsun, Tokat ve Çorum illerimizde 54 adet mesire yeri, 9 adet şehir ormanı olmak üzere 63 adet mesire yeri ve şehir ormanı  1062,38 dekar alan tesis edildi.

Orman Bölge Müdürlüğümüzün sosyal Ormancılık anlayışı ve halkımızın istekleri neticesinde; Son 5 yıl içinde Amasya ilinde 5 adet mesire yeri ve 1 adet şehir ormanı, Tokat ilinde 3 adet mesire yeri ve 2 adet  şehir ormanı, Samsun ilinde 1  A tipi mesire yeri ve Çorum ilinde de 8 adet mesire yeri kuruluşu

 

2015 yılında mesire ve şehir ormanlarımıza 548.000 TL harcama yapılıp mevcut mesire yerlerinin bakım ve onarımı tamamlanarak bölgemize yeni tesisler kazandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 03:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4