‘Anadolu’nun Kadınları’ girişimcilik programı Samsun’da

Anadolu Vakfı’nın, 18-55 yaş arasındaki kadınlara yönelik girişimcilik programı “Anadolu’nun Kadınları” kapsamında 11-15 Şubat tarihleri arasında Samsun’da 5 günlük bir eğitim programı gerçekleştiriyor.

‘Anadolu’nun Kadınları’ girişimcilik programı Samsun’da ABONE OL

Anadolu Vakfı’nın, “Anadolu’nun Kadınları” projesi bu kez Samsunlu kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirmelerine destek oluyor. 18-55 yaş arasındaki kadınların gelişimlerini destekleyici imkanlar sağlayarak ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmeyi ve ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlayacak fırsatlar yaratmayı amaçlayan program kapsamında 11-15 Şubat tarihleri arasında Samsun’daki kadınlara girişimcilik eğitimleri veriliyor. Samsun İlkadım ilçesinde Derecik İlk ve Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen eğitim programı kapsamında girişimci kadınlara beş gün boyunca; finans okur yazarlığı, kişisel motivasyon, kişisel liderlik, girişimcilik, şirket kurulumu, KOSGEB destekleri, Türkiye’deki vergi yapısı ve sosyal güvenlik, inovasyon, iş güvenliği, kalite ve pazarlama gibi başlıklarda eğitim veriliyor.
Kadınları ekonomik hayata dahil ederek hem kendi yeteneklerini keşfetmelerine hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarına fırsat yaratacak çalışmalara devam ettiklerini belirten Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı şöyle konuştu: “Anadolu’nun Kadınları projemizle kadınlarımızın birçok alanda kendilerini geliştirerek, aile bütçesine katkıda bulunan, üreten, girişimci bireyler haline gelmelerini amaçlıyoruz. Bunun için onları geleneksel yöntemler yerine inovasyon ve girişimcilik kavramlarıyla tanıştırıyoruz. Böylece yeni ürün, hizmet veya üretim yöntemleri geliştirmelerini, ekonomide söz sahibi olmalarını hedefliyoruz. Samsun’da projemize gösterilen ilgi bize umut verdi.”
“Anadolu’nun Kadınları” projesinin kadının toplumdaki konumunu güçlendirmek ve ekonomik kalkınmada etkin rol almasını sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini dile getiren Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven ise proje kapsamında eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra danışmanlık desteği de verdiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4