Arsin OSB’de Yangın eğitimi

Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının mali desteğiyle yürütülen "Sanayide Afetle Mücadele Projesi" kapsamında temel yangın ve afet eğitimi yapıldı.

Arsin OSB’de Yangın eğitimi ABONE OL
Arsin OSB’de 2017 yılında  iki ciddi ve büyük yangının meydana gelmesi üzerine sanayicilerin personel eğitimine destek vermeleri sevindirdi. Yangın eğitmeni Sezer Aslan, “İlginin fazla olması konuya verilen önemi gösteriyor. Bu memnun edici bir davranış” dedi.
Yangında ilk müdahale, çevre güvenliği gibi konularda eğitim verdiklerini belirten Sezer Aslan, “Yangında ilk müdahalenin önemi çok büyüktür. Küçük yangınları, başlangıç yangınlarını ilk etapta kontrol etmek kolaydır. Önemli olan o bilinçte olup müdahaleyi yapmaktır. Fabrikalarda risk analizlerini yaptık.120 kişi katıldı ve sertifika aldı. Bu yüksek bir katılım. Hangi yangında hangi yangın tüpü kullanılacak. Yangın tüpü kullanma tekniği, çevre güvenliği, yangından korunmalar nasıl olur bunların hepsini öğrettik. Çok faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Duyarlı olan herkese teşekkür ediyorum”dedi
Arsin organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erkut Çelebi, “Geçen yıl yangınlarda ciddi sorunlar yaşadık. 100 milyon TL dolayında maddi kayıp verdik. Can kaybı olmaması tesellimiz oldu. Bu yıl bir çok alanda farkındalık eğitimi vermek istiyoruz. Yangın eğitimi şimdi tamamlandı. Sanayide çalışan işçilerimiz için daha farklı toplumsal konularda da çalışmalar yapacağız“ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 11:49

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4