banner341

Asarcık-Kavak yolu yapılıyor

AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, yıllardır özlemi çekilen Asarcık-Kavak Yolu'nun ihalesinin yapıldığına dikkati çekerek, "Yatırımlar devam ediyor. Asarcıklı hemşehrilerime hayırlı olsun" dedi.

Asarcık-Kavak yolu yapılıyor ABONE OL
AK Parti hükümeti tarafından 2011 yılında projesi başlatılan ve 2014'de projesi tamamlanan Asarcık-Kavak yolunun ihalesi gerçekleşti. 59 milyon TL yaklaşık maliyeti olan yolun ilçeye hayırlı olmasını temenni eden AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, darbeye ve OHAL'e rağmen yatırımların sürdüğüne dikkati çekti. 
 
Samsun'un Asarcık ile Kavak İlçesi'ni yıllardır birbirine bağlayan ve tek şerit ile engebeli ve bozuk bir yoldan yapılan ulaşım yakında tarih olacak. AK Partili Hami Karakaş, Türkiye'nin darbe gündemi ile yoğun olduğu şu günlerde 59 milyon TL yaklaşık maliyeti olan yol inşaatının ihalesinin yapıldığını söyledi. "Darbe yapılırken, yatırımlar devam ediyor" diyen Hami Karakaş, "AK Parti hükümetlerinin 2011 yılında projesine başladığı ve 2013-2014 de projesini bitirdiği Asarcık-Kavak Yolu'nun beklenen ihalesi yapıldı. Tüm Asarcıklı hemşerilerime hayırlı olsun" dedi.
 
YOLA DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR
Söz konusu yolun her iki ilçeyi duble yola bağladığına bağladığına dikkati çeken Hami Karakaş, "Yıllardır tek şerit, engebe, çukur gibi pek çok engelin bulunduğu yol artık genişleyip, düzgünleşecek. 'Yol medeniyettir' ilkesiyle AK Parti iktidarının başlattığı bu seferberlikten Asarcık olarak biz de yararlanacağız. Yolun ihaleye alınmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, genel başkan yardımcılarımıza, bakanlarımıza, AK Parti hükümetlerinde görev yapmış önceki dönem ve mevcut tüm milletvekillerimize, bürokratlarımıza, il başkanımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
 
26 Temmuz'da ihale edilen yol, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılacak. İhalenin incelenmesinin tamamlanmasıyla yolun yapımına başlanacak. 
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4